Hodnocení


Hodnocení podzimní části sezóny 2021/22 - ročník 2014

Bilance - 49 zápasů – 26 výher, 21 proher- 2 remízy skóre – 377:365

Tréninkových jednotek – 41

Pro některé hráče v podstatě sezóna ani neskončila, během prázdnin jsme se s některými hráči potkali na hřišti alespoň jednou za týden, aby kluci neztratili kontakt mezi sebou. Intenzivně jsme začali trénovat 16.8., kdy jsme zahájili tréninkový cyklus - 2 tréninkové jednotky a 1 zápas. Hned na úvod sezóny jsme začali rovnou od podlahy. První přátelské utkání jsme hráli v tréninkovém areálu SK Slavie Praha, se kterými jsme byli domluveni už na konci minulé sezóny. Zkušenost to byla hlavně pro naše kluky, kteří dostali na úvod sezóny lekci ve všem – technice, bojovnosti, důrazu, atd. I pro nás trenéry to nebylo jednoduché, ale o to větší jsme měli chuť do další práce.

Od září jsme zahájili první organizovanou soutěž pro naše děti, kdy jsme přihlásili okresní soutěž mladší přípravky sk. B. Do skupiny jsme dostali týmy TJ Sokol Tišice, FK Pšovka, FK Čechie Kralupy, FK Neratovice-Býškovice a AFK Veltrusy. Podzim v okresní soutěži jsme zvládli na parádu. Prohráli jsme jediné utkání s Neratovicemi, kdy jsme postrádali několik opor. S bilancí 9 výher a 1 prohra jsme ovládli naší skupinu. V zápasech jsme se snažili nasazovat i méně vytěžované hráče, aby si zahráli soutěžní zápasy. V rámci OFS bylo vidět, že je to velká neznámá. Několik zápasů jsme ovládli celkem jednoznačně a několik utkání jsme urvali o pár gólů. Po těchto zápasech je viditelný rozdíl kvalit, kdy řada týmů hraje odkopávanou či nakopávanou a takové zápasy hrát moc nechceme. Proto budeme během jara hledat i jiné zápasy než v rámci okresu. Je dobré vidět, že naši kluci se nebojí s balon něco vymyslet a snaží se hrát fotbalově.

Dále jsme byli přihlášeni do soutěže Pohár mládeže (původní Ondrášovka Cup). Bohužel hned první kolo této soutěže pro nás znamenalo konec. Dostali jsme týmy Lokomotiva Česká Lípa 10:3, Arsenal Česká Lípa 3:7, FK Litoměřicko 10:0, SK Bezděkov 5:7 a FK Varnsdorf 3:9. Naše výkony na turnaji vypadaly jako jízda na horské dráze. Rozhodující utkání bylo s týmem SK Bezděkov, kdy jsme se zvedli z 0:2 na 5:2, ale nezvládli jsme posledních 5 minut a utkání skončilo 5:7. Tímto 4 místem jsme zůstali za očekáváním. Následně tým SK Bezděkov přešel i další kolo a postoupil až do finále soutěže.

Následně náš čekal turnaj v Červených Pečkách, který byl kvalitně obsazený. Hrálo se systémem 3+1, na což už nejsme zvyklí. V prvním skupině jsme odehráli zápas s FC Slovan Liberec 1:11, FC Sellier a Bellot Vlašim 5:4, FK Červené Pečky 2:0, postoupili jsme tedy do horní části turnaje. V meziskupině jsme potkali týmy SK Benešov 3:6, FK Dukla Praha 2:2, FK Viktoria Žižkov 5:3. Díky skóre jsme postoupili do zlaté skupiny turnaje o 1.-4. místo. Bohužel už našim hráčům nezbývala energie a poslední utkání jsme prohráli s pozdějším vítězem turnaje FC Slovan Liberec i s týmem FK Pardubice. Turnaj jsme tedy zvládli parádně, a přestože jsme hráli s mixem ročníku 2014 a 2015, tak jsme skončili na úžasném 4. místě.

V průběhu října jsme měli dlouho naplánovaný turnaj u nás ve Velvarech, plno týmů nám účast odřeklo, protože měli již domluvený turnaj či hráli svojí soutěž. Přesto se nám podařilo přilákat plno silných týmů. Turnaj jsme odehráli na velkou parádu, když jsme ani jeden zápas neprohráli a získali krásné první místo. Náš perfektně připravený válec, drtil FK Cabelici Dvůr Králové 6:4, CU Bohemians Praha 6:3, FK Doksy 4:1, FK Mladá Boleslav 4:2, FK Ústí nad Labem 7:5.

Poté přišlo pár slabších zápasů, kdy bylo znát na dětech, že byly fotbalem přesyceni. Na turnaji v Nymburce jsme se potkali s týmem místního Nymburka, Benešova a Pátku, skončili jsme poslední. Bohužel to nebyl vůbec vydařený turnaj. Cestovali jsme brzy ráno, tým byl poznamenán i nemocemi hráčů a celkově naše hra nepůsobila vůbec dobře.

Další turnaj nás čekal v Plzni, kde se nám naskytla příležitost se potkat s opravdu silnými týmy. Pro všechny to byla dobrá lekce, kluci si mohli vyzkoušet zápas proti top týmům. Hráli jsme v tréninkovém areálu FK Viktoria Plzeň, kde jsme hráli s 2 týmy domácích, 2 týmy JFA České Budějovice a SK Bezděkov, který s námi vyrazil jako druhý tým. Opět se nám nedařilo, jeli jsme dálku, většina kluků byli rozespalí a turnaj nám nevyšel. Nutno dodat, že se snažíme celý podzim hrát se stejně starými ročníky, přestože máme vždy mix kluků 2014 + 2015.

Předposlední zápas podzimu byl možná vyhodnocen jako zápas podzimu. Hrálo se v Horních Počaplech s týmem SK Roudnice nad Labem a zápas to byl opravdu parádní. Na zápas mladších přípravek ten zápas splňoval nejvyšší parametry a za takový zápas by se nemusely stydět i starší kategorie. Odehráli jsme 4 zápasy v celkovém čase cca hodinu a půl a fotbal to byl nahoru dolu. Ve vysokém tempu s kvalitní rozehrávkou. Tým z Roudnice je takový náš rival, utkání s nimi je vždy plné hezkých fotbalových momentů. Zápas jsme nakonec o gól urvali a vyhráli 18:17.

Poslední turnaj roku 2021 jsme hráli v Ústí 18.12. V tento čas už většina týmů netrénuje, proto bylo složité sehnat soupeře, abychom si zahráli na 2 hřištích. Do Ústí jsme jeli hrát proti domácím, opět proti Roudnici a týmů z FK Kralupy nad Vltavou, kteří přijeli s mixem 2013 a mladších. Na dětech bylo znát, že měli chuť dát do posledního turnaje všechny síly, které jim v roce zbyly. Hrálo se dvoukolově na turnaji jsme měli bilance 5 výher a jedinou prohru, kterou jsme zaznamenali s Kralupami, které jsme první zápas přejeli 11:0. Bylo hezké vidět, že jsme schopni svým tlakem dostat soupeře do nesnází a ten jen odkopává balony. Naši kluci se převážně snažili hrát technicky a nebáli se individuálně přecházet 1:1, z toho můžeme těžit v dalších letech.

Závěrem musíme zhodnotit celý podzim. Podzim byl opět v duchu covidu a různých omezení, nemocí dětí a dalších nepříjemností. Bohužel na některých dětech bylo hodně znát, když na pár dnů i týdnů vypadli z tréninkového i zápasového tempa. Musíme brát v potaz také to, o jakých dětech je řeč. Na některých se projevuje změna a přechod z mateřské školky do základní školy. Nemůžeme chtít po dětech, kterým je 5-7 roků, aby podávali standardně skvělé výkony. Přesto jsme odehráli řadu hezkých utkání proti stejně starým či starším dětem a děti si fotbal mohly užít naplno. Potkali jsme se se silnými týmy Slavie, Českých Budějovic, Varnsodrfu, Liberce, Pardubic a dalších ročníku 2014! Na to, že hrajeme s dětmi z okolí jsme dokázali potrápit ligové přípravky, které mají daleko širší základnu a větší možnosti náboru. Na našem náboru chceme zapracovat v roce 2022. Začíná se trochu projevovat to, co do kluků drtíme průběžně během tréninků – když se kluci dostanou pod tlak, neřeší bezhlavě odkopem, ale snaží se přejít kličkou, dostáváme do nich automatismy – otáčení hry i přes našeho brankáře, obsazování soupeře, napadání od soupeřova brankáře, nabíhání do volných prostorů.

Klukům patří velký potlesk za to, jakým způsobem přistupují k fotbalu a co vše zvládají. Na většině kluků je znát určitý pokrok. Rodičům patří velký dík za podporu.

Velký úspěch mimo hřiště je to, že se nám podařilo získat dva sponzory, díky kterým jsme mohli koupit 15 balonů a dvě sady dresů, které budou připraveny na jarní sezonu. Dále jsme absolvovali řadu tréninku v tělocvičně (pro mimo fotbalové aktivity pro rozvoj koordinace, síly atd.). Děkujeme našim sponzorům Pekařství Zounek a Martinovi Rottovi.

Ještě jednou díky všem a doufejme, že bude děti bavit fotbal i v novém roce a budeme se všichni fotbalem bavit a ne trápit.

Cíl pro jarní sezónu – organizovat miniligu – potkávat se se silnými soupeři minimálně 1x do měsíce – už nyní máme cca 25 týmů ve skupině;

 • Přilákat nové hráče do akademie a posílit tím ročník 2014, od nové sezony oddělit děti r. 2015 do samostatné kategorie;
 • Vytvořit spolupráci s týmy v okolí a navázat lepší spolupráci pro možný nábor nových hráčů;
 • Mít v týmu spokojené děti, které baví hrát fotbal.

Tým trenérů.

 


Zhodnocení podzimní části  - ročník 2013

Počet hráčů: 16   Trenéři: 2   Počet TJ:   25 fotbalových + 6 atletických   Počet utkání: 60

Co jsme hráli za zápasy a turnaje:

Přípravné zápasy s týmy: CU Bohemians Praha, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, 1.FK Příbram, FC Baník Ostrava, FSC Opava, FC Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav, FK Baumit Jablonec, FK Teplice, Jihočeská FA České Budějovice a mnoho dalších známých fotbalových „značek“.

I v podzimní části jsme si ověřili, že se můžeme směle utkávat s nejlepšími týmy v republice. Většinu z výše uvedených týmů jsme v některém vzájemném zápase porazili, nevyjímaje pražská „S“.

Okresní přebor starších přípravek: hráli jsme s kluky o 2 roky staršími a také v pro nás novém systému 1+5, ale rozdíl v technice a taktické připravenosti nebyl viditelný. Z 8-mi zápasů jsme 3x vyhráli a prohrané zápasy jsme ztratili především díky tomu, že nás soupeř spíše fyzicky přetlačil. Rozdíl 2 let je v tomto věku ještě znát. Tyto fyzicky náročné zápasy nás dobře připravily na souboje s nejlepšími týmy naší věkové kategorie, takže v této „praxi“ budeme i nadále pokračovat.

Okresní přebor mladších přípravek: tuto soutěž jsme odehráli s hráči, kteří ještě nejsou plně připraveni na pravidelné zápasy s nejlepšími týmy republiky ani se staršími soupeři. Cílem byla herní praxe a získání herních návyků. V soutěži se nám dařilo střídavě od vysokých porážek k drtivým výhrám. Tuto soutěž již dále hrát nebudeme, chceme již všechny hráče stavět do těžkých zápasů. 

Miniliga: v podzimní části proběhly 2 velice kvalitně obsazené turnaje vždy v počtu 12 účastníků (Slavia, Jihočeská FA, Mladá Boleslav, atd.). Na prvním turnaji jsme obsadili 5.místo, na druhém 7.. Těšilo nás, že z žádného hlediska jsme za ostatními týmy nezaostávali, naopak jsme leckteré z nich překvapili skvělou fyzickou hrou.     

Pohár mládeže (dřívější Ondrášovka Cup): v minulém ročníku jsme se probojovali do finálového turnaje mezi nejlepších 24 týmů v republice, turnaj byl však následně kvůli opatřením proti šíření Covid-19 zrušen. Úkol tedy zněl jasně – pokusit se o úspěch v podobě postupu do finálového turnaje zopakovat. A to se podařilo, přestože jsme se museli soutěží prokousávat již od 1.předkola. Do finálového turnaje jsme se kvalifikovali s celkovou bilancí 14-1-1, když jedinou porážku jsme zaznamenali až v úplně posledním zápase proti AC Sparta Praha. Přesvědčivé je rovněž celkové skóre 125:36 z 16-ti odehraných zápasů.

 

 

Herní věci, na kterých jsme pracovali:

 • Rozvíjíme kreativitu každého hráče, aby se uměl ve vzniklých herních situacích sám rozhodovat.
 • Klademe důraz na přepínání obrana-útok (i opačně).
 • Popíráme odkopnutí míče – v každé situaci podporujeme snahu hrát míč konstruktivně.
 • Podporujeme sebevědomí hráčů – oceníme i nevydařenou snahu o kličku.
 • Připravujeme hráče na fyzickou (nikoliv surovou) hru

 

Na co se zaměříme v jarní části 2022:

 • Ještě více se zaměříme na individuální techniku
 • Budeme nadále posilovat herní sebevědomí hráčů, aby to co umějí uměli „prodat“ při zápasech
 • Budeme pokračovat v rozvoji fyzické připravenosti jak formou atletických tréninků, tak i úpolovými cvičeními

 

Cíle a očekávání pro rok 2022:

 • Připravit nejlepší hráče tohoto ročníku pro přestup do CU Bohemians Praha 1905
 • Ve finálovém turnaji Poháru mládeže 2021/22 se umístit mezi 15 nejlepšími týmy
 • Ve Poháru mládeže 2022/23 zopakovat postup do finálového turnaje
 • Zorganizovat kvalitně obsazený turnaj ve Velvarech
 • Rozšířit hráčskou základnu o další perspektivní hráče

Poprvé se zúčastnit turnaje v zahraničí (Německo, Rakousko, atd.)Zhodnocení podzimní části ročník 2008/2009

Co nám kraj dal nebo vzal.
 
Co nám vzal:Náš tým 08/09 ročník  měli posílit 4 hráči ročníku 07 a tím pádem po dohodě s vedením Velvar a akademií  spojujeme hráče do jednoho týmu.
V průběhu přípravy ukončují činnost 3 hráči ročníku 07 a snaha vybudovat nový tým se dostává do špatné situace.Pro nás trenéry se nic nemění a neodradí pokračovat učit kluky hrát na velké hřiště a připravovat je ,že budou hrát se staršími kluky o 2-3 roky.
 
Co nám dal:
Kraj nám ukázal ,že musíte být připraven jak fyzicky tak i psychicky.Kluci ukázali charakter a sílu soudržnosti mezi sebou a vybudovali mezi sebou výbornou partu kluků, která umí prohrát, poučit se z chyb a jít na  další trénink, posouvat se dál a být lepší každým tréninkem a zápasem.
Vůbec nás nemusí mrzet,že někteří hráči opustili tým v nepravou chvíli,protože náplň tréninků by nezvládli a sami se připravili o skvělou partu, která by jim pomohla to zvládnout.
Proto si vážím kluků v jejich síle i charakteru a píle se učit a posouvat svoje hranice dál a dál.Určitě by to nešlo bez asistence trenérů a  podpory rodičů.
Tím chci ještě jednou poděkovat všem.Zhodnocení podzimní části ročník 2012, 2011 (+4 hráči ml. Žáků)

(od letního soustředění ve Spořicích  období od 21.8.2021 do 10.12.2021 ukončení podzimní části)

Počet hráčů : 25   Trenéři : 3   Počet TJ :   55 fotbalových +2 atletické   Počet utkání : 74 (!)

(až teď jsem si dodatečně uvědomil, jak velkou porci zápasů jsme od soustředění absolvovali, děti mají nyní nárok na zasloužený měsíční odpočinek od fotbalu)

Co jsme hráli za zápasy a turnaje :

Přípravné zápasy s týmy :CU Bohemians Praha, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, 1.FK Příbram, Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav, Baumit Jablonec  , další týmy regionální…

Se všemi soupeři jsme hráli vyrovnané zápasy a máme skalpy všech týmů, s výjimkou 1.FK Příbram, kde jsme oba podzimní zápasy prohráli… . S prvoligovými týmy jsme hráli 6+1, s regionálními týmy ve složení 5+1. Těžké zápasy nám ukázali velkou kvalitu týmu a naši soupeři s námi chtějí hrát.   

Okresní přebor starších přípravek : s týmy v kladenském okresu a zde jsme jasně dominovali, sbírali sebevědomí a stříleli velké množství branek. Odehráli jsme 18 zápasů s celkovým skóre 173 : 80 z 18-ti zápasů (15 výher, remíza, dvě prohry) . Potěšitelná je střelba – skoro 10 branek na každý zápas, zapojení všech hráčů a hráček do utkání.

 Krajský přebor mladších  žáků a to proti ročníkům 2009, někdy i starším – zde jsme ani jeden zápas nevyhráli, ale to je úplně jedno. Byl jsem překvapený, jak si kostra týmu zvykla rychle na tuto zátěž a jak jsme od poloviny podzimu stavěli i v této soutěži téměř všechny hráče a poslední zápas jsme důstojně dohráli i s velmi slepovanou sestavou.  Asi právě tyto zápasy nás nejvíc posunuly . Byl to experiment v mé hlavě a jsem rád, že jsme do něho s odvahou šli a že i zde jsme si hráli svoji hru, i pod ohromným tlakem (co předváděli v zápasech Bořil, Maťa , Max, Karhi, Karlos, Myšák to jsem si ani v nejoptimističtějších představách nedovolil ani doufat…), a další věc- takto staří hráči zvládají hrát na půlku hřiště v rozestavění 7+1. Minimálně jsou o dva roky fotbalově vyspělejší, než jejich vrstevníci. 

Miniliga – zúčastnili jsme se jen jednoho kola ze čtyř a celkem mi to stačilo, hráli jsme v Roudnici na malém hřišti, na terénu, který byl na hranici regulérnosti, s týmy, které hráli destrukčně a hodně nás dokopali (mnohem více než v kraji o 4 roky starší žáci). Zde jsme skončili třetí t šesti týmů, ale více takových holomajzen nechci vidět, našim dětem tohle dává ještě míň než okresní přebor, kde vyhrají 16 : 1 nad Slaným (zde jsme s nimi hráli 3 : 3…). Nedivím se, že se z toho Příbram odhlásila (kvůli ní jsem děti na turnaj přihlásil). Na jaře zkusíme ještě jedno kolo a když to bude opět v tomto duchu, tak ze soutěže odstoupíme.

Ondrášovka : ročník 2012 suverénní postup v prvním kole přes Teplice, Roudnici, Litoměřice s celkovým skóre 30 : 7, do dalšího kola jsme již nenastoupili , ale měli jsme formu na zopakování loňského postupu do finále, které se také nakonec nehrálo(tak za rok do třetice se to povede – tým na to výkonnostně jednoznačně má)

Ročník 2011 v oslabené sestavě nepostoupil z prvního kola, ale objektivně tu byly dva týmy lepší. Ale vyrůstá nám velmi kvalitní základ ročníku 2011, tak je cílem příští rok se poprat o finálovou účast.

 

Osobnostní předpoklady na kterých my trenéři pracujeme a věříme, že jsou u dětí vidět : 

 • Týmový a kamarádský hráč, na nic si nehraje a nepovyšuje se
 • Uznává autoritu, pozdraví dospělého
 • Povzbuzuje spoluhráče, nepřísluší mu hodnotit a kritizovat druhé
 • Nevzdává se, je bojovník
 • Vítězný typ, vždy a ve všem,soutěživý
 • Odvážný, riskující,chce vyhrát ne bránit nerozhodný výsledek
 • Něco vydrží, dokáže zatlačit slzičku a vydržet námahu, bolest,odolný

Herní věci na kterých jsme pracovali :

 • Více rozvíjíme dominantní věci u dětí (v čem vynikají), méně dotahujeme nedostatky
 • Umí řešit hru 1 na jednoho, ale i když jsou v podčíslem – proti dvěma protihráčům
 • V těchto situacích jsou fotbaloví, udrží míč a snaží se situaci vyřešit fotbalově, technicky, nealibisticky (ukopnout míč, pustit do zázemí – proto jsou za to ty penalty nebo vyloučení na chvíli v přátelských zápasech … už to téměř nikdo nedělá, ale v jakékoliv těžké situaci se snaží poradit si fotbalově…
 • Přepínání – po ztrátě míče ho chci okamžitě získat
 • Pressování – okamžité a hluboké napadání soupeře, minimálně 3-4 hráči
 • Rotace vs specializace, dbáme na universálnosti dětí – dokáží hrát na libovolném postu, ale pomalu se specializujeme na postu, kde se cítí nejlépe…
 • Pracujeme na rychlosti – rychlost běhu, rychlost s míčem, rychlost myšlení, rychlost v kombinaci
 • Začali jsme se poslední měsíc intenzivně věnovat střelbě a zakončování a to oběma nohama

Toto vše tvoří SYSTÉM hry našeho týmu – jasný rys týmu a rukopis trenérů (podle toho je možné poznat,že na hřišti musí hrát Fotbalová akademie Bohemians 1905 – Velvary a nemusím ani vidět dresy, poznám to ze hry (nejenom podle křiku trenéra J ).

Tento systém se učíme hrát v několika rozestavěních 4+1,5+1,6+1, ale i 7+1

Čím hrajeme na větším hřišti, tím potřebujeme větší fyzičku pro tento obrovsky náročný systém – proto na ní pracujeme a nyní i se specialistou : atletickým trenérem.

 

Na co se teď zaměříme :

 • Budeme pokračovat v nácvicích střelby ve všech pozicích a oběma nohama
 • Budeme pracovat více na kombinacích, ale stále budeme upřednostňovat individuální řešení situací
 • Vymyslíme další alternativní zahrávání standartních situací
 • Práce s prostorem : tohle ještě neumíme, dokážeme držet rozestavění, ale při ztrátě míče někdy velmi zbytečně zdvojujeme prostory a tím je uzavíráme (za každou cenu nepotřebuje spoluhráč pomoct, spíš potřebuje odskočeného hráče pro rozehrávku, kdy získá míč, naopak často se mu spoluhráč naopak plete u míče
 • Práce bez míče, nabízení se, vytváření více variant
 • Více úpolových cvičení – získání síly a odolnosti pro hru tělem

 

Budeme využívat v příštím roce :

 • 2x do měsíce atletický trénink
 • 1x do měsíce trénink s úpolovými prvky a posilování středu těla
 • Rehabilitace – plavání : bazén (vložený trénink)
 • Sportovní lékařská prohlídka (cca květen)
 • Letní fotbalový kemp (4.7.2022 – 8.7.2022)
 • Fotbalové soustředění Spořice (20.8.2022 – 27.8.2022)

 

Cíle a očekávání pro příští rok 2022 : (Pokud nevíme, kam chceme dojít, nepomůže nám seberychlejší tempo, kterým uháníme a nevíme kam… parafráze výroku V.E.Frankla)

 • Ročník 2012 v TOP 5 v České republice a připravit nejlepší hráče tohoto ročníku pro přestup do CU Bohemians Praha 1905
 • Ročník 2011 v TOP 24 v České republice – postup do finále Poháru mládeže ( Ondrášovka cupu)
 • Žáci (ročník 2010 – 2008) konkurenceschopný v krajských soutěžích
 • Starší přípravka vítězství ve finálové části OFS Kladno
 • Mladší a starší žáci – důstojně dohrát jarní část krajského přeboru a v podzimní části v obou kategoriích hrát v horní části krajských tabulek
 • Naši hráči tvoří kostru okresních a krajských výběrů (letos osloveni 3 hráči ročníku 2011 – Karhi, Myšák, Maťa), příští rok přijde do hledáčku náš zatím nejsilnější ročník 2012. Tyto výběry se dál zúžují a od 13-ti let se formují první celorepublikové reprezentace
 • Porovnání v zahraničí – 24.-26.6.2022 velký turnaj v Německu pro ročník 2011, který samozřejmě doplníme hráči z ročníku 2012

 

Profil hráče Fotbalové akademie Bohemians Praha 1905 – Velvary :

Fyzicky a rychlostně připravený hráč s dobrým ovládáním míče, který umí využít souboje 1 : 1, ale i nepanikařit v podčíslem 1 : 2. Při ztrátě míče se snaží v co nejkratší době míč zase získat.Nedá soupeři ani chvilku klidu – soupeře presuje, hraje útočně a odvážně na jakémkoliv postu. Umí zakončit oběma nohama, i bez míče si neustále vyhledává volný prostor. Nevzdává se za žádné situace, povzbuzuje své kamarády a vítězství jeho týmu je pro něho hlavním cílem, proč fotbal dělá a proč se na tréninky a zápasy těší.

 Hodnocení fotbalové akademie rok 2020

Velmi zvláštní rok 2020 se chýlí ke konci a dovolím si zhodnotit tento prazvláštní rok a život v něm naší fotbalové akademie a zaměřím se na jednotlivé ročníky.

U13,U12 (2008,2009)

Spojené ročníky hráli dvě soutěže – krajský přebor a okresní soutěž. Kraj hráli o rok až dva se staršími soupeři a v současnosti figurují na velmi slušném čtvrtém místě. Okres je doplňková soutěž, aby bylo vytížení všech hráčů. Rok u týmu působí trenér z Bohemians Praha 1905 Roman Krejčí, kterému s ročníky pomáhají Pavel Potluka a Marek Tauš . Ročník nemá konkurenci v regionu , a to ani u týmů, co hrají žákovskou ligu ( Roudnice, Slaný). V Ondrášovce cupu došel až do rozehraného finále – do semifinále a nyní se snad rozehraje finálový turnaj o finále , kam postupuje nejlepších 24 týmů, uvidíme, zda tam patří i ročník 2009, což by bylo velkým úspěchem .

Velkým pozitivem je to, že na podzim odešli do Prahy do CU Bohemians Praha 1905 tři hráči a to je hlavní cíl fotbalové akademie (Dalecký, Sýkora, Tauš) .

Cílem je v těchto ročnících hrát žákovskou ligu, na kterou tým má. Nyní budeme pokračovat v krajské soutěži a budeme se snažit, co nejdříve dotáhnout do velvarské mládeže žákovskou a potažmo dorosteneckou ligu.

Velmi dobrá práce celého trenérského týmu, který odpovídá fotbalové akademii prvoligového klubu.

U11 (2010)

Objektivně nejslabší ročník naší fotbalové akademie, ale také ročník, z něhož v minulých dvou létech odešli tři hráči do Prahy do CU Bohemians Praha 1905 (Faltus, Tóth, Firoň). Přesto ročník nepřekračuje okresní soutěž, kde je na špici, ale to neodpovídá nárokům na prvoligovou fotbalovou akademii.

Tým je personálně úzký, je třeba jej doplnit. Po stránce trenérské je velmi kvalitně obsazený – prvoligovým fotbalistou ( Filipem Novákem), jemuž sekunduje dříč a jistota (Martin Frič), to dává velkou perspektivu tomuto ročníku. Filip Novák úspěšně poskytuje individuální tréninky napříč fotbalovou akademií .

V Ondrášovce jsme nepostoupili ze základní skupiny , nicméně v okresní soutěži v této kategorii patříme mezi lídry, to je slušný základ pro další práci.

U10, U9 (2011,2012)

Ročník 2011 byl ještě donedávna personálně nejslabším ve fotbalové akademii, ale v průběhu roku 2020 byl doplněný o 5 hráčů a personálně se stabilizoval. Poměrně těsně mu utekl postup do finále Ondrášovky, spolu s ročníkem 2012 vévodí okresní soutěži, kde hraje s o rok staršími protivníky. Začíná se tu rýsovat velká perspektiva ročníku 2011.

Ročník 2012 je jedním z nejlepších v České republice, postoupil do finále Ondrášovky cupu, na prestižním turnaji top 32 celků obsadil 6.místo, těsně za Slavii Praha. V okresním přeboru s o dva roky staršími soupeři suverénně kraluje. V týmu je silné jádro, které láká skauty Sparty či Slavie, ale je formované pro CU Bohemians Praha 1905 .

U obou ročníků je stabilizované trenérské složení 5-ti trenérů. Cílem je v květnu být do 10.místa na Ondrášovce cupu, což by odpovídalo výkonnosti ročníku.

U8 (2013)

Další klenot naší fotbalové akademie. Další tým, který postoupil do květnového finále Ondrášovka cupu, nebo-li neoficiálního mistrovství České republiky přípravek .

Tento ročník nemá problémy hrát vyrovnané zápasy se špičkou u nás, v regionu nemá konkurenci. Výborná práce trenérů – Kalika a Hlaváčka, moc šikovní hráči , kteří až přijde jeich čas posílí pražskou CU Bohemians Praha 1905, která je v tomto ročníku o level níže… . Ale má tu skvělé posily.

U7 (2014)

Naše velké naděje, které mají velmi kvalitní trenéry – Spodniak, Novák (oba licence UEFA B) a jsou konkurence schopní se špičkou u nás. Nebojí se hrát se Spartou a Slavií.

Ještě nehrají soutěže, ale už teď se těším na podzimní kola Ondrášovky cupu a potvrzení velké kvality. Široká základna, velká kvalita a stabilní trenérské zázemí. Je třeba velmi šikovné děti udržet a vychovat pro CU Bohemians Praha 1905. Dobrá práce !

Fotbalová školička (2015,2016)

Velmi kvalitní trenérský tým – Eliška Machová z Bohemians Praha 1905 a další „držák“ naší akademie Michal Stratil pracují s nejmenšími dětmi, se kterými se nikde v okolí ještě nepracuje. Naše školička se již pokouší o první zápasy . Děti by si měly zvykat na zápasy se špičkou v naší republice.

Cílem školičky je vést děti k lásce ke sportu, potažmo k fotbalu. Rozvíjet jejich všestrannost a od prvních fotbalových krůčků učit děti sebevědomí se porovnávat s nejlepšími týmy v České republice. A to oba trenéři naplňují !

 

Shrnutí :

 1. Velmi kvalitní trenérský tým
 2. Dva ročníky postoupily do finále Ondrášovky cupu, ročník 2009 má před sebou kvalifikaci
 3. Ve všech ročnících kvalitní a široké personální zázemí
 4. Pracujeme s ročníky úplně nejmenších dětí, se kterými se v okolí ještě nepracuje
 5. Trenéři si aktivně doplňují kvalifikaci – na podzim tři trenéři úspěšně absolvovali UEFA B licenci Hodnocení fotbalové sezóny 2019/2020

Nejprve v hodnocení fotbalové akademie se zaměřím na jednotlivé ročníky a pak zobecním trendy v této sezóně, tak jak sezónu viděli jednotliví trenéři, ale i vedení fotbalové akademie.

Ročník 2009 (U12) : s příchodem bývalého trenéra Bohemians Praha 1905 Romana Krejčího nastal velký progres. Přišli noví hráči, okresní přebor jen jako zvednutí sebevědomí hráčů, důležitější miniliga, kde se ukazovala kvalita týmu. Škoda, že velmi těsně unikl postup do finále Ondrášovka cupu. Tým si na podzim, ale i v zimní přípravě zvykal na rozestavění 7+1 a tento herní systém již má zažitý. V zimní přípravě velmi kvalitní výkony v zimní lize. Pak bohužel přišla nečekaná pauza a trenéři hráčům zadávali úkoly, po koronavirové pauze tým navázal na výkony ze zimní ligy a sehrál kvalitní utkání se silnými soupeři. Ročník 2009 se propojuje s několika hráči Velvar ročníku 2008 a bude na podzim hrát krajský přebor mladších žáků. Trenérský kádr posílí trenér Pavel Potluka. Ročník je přihlášený do miniligy a v příštím roce máme u tohoto ročníku ambice postoupit na finálový turnaj Ondrášovky cupu.

Ročník 2010 (U11) : výsledkově a výkonnostně  náš nejslabší ročník v akademii. Pro objektivitu je třeba říct, že z tohoto ročníku odešli tři hráči do Prahy do týmu Bohemians Praha 1905. Nicméně nedošlo k adekvátnímu doplnění týmu a kvalita jednotlivých hráčů je velmi nevyrovnaná. V okresní soutěži tým patřil mezi lepší, ale ve srovnání se silnějšími týmy v širším okolí (např. Roudnice) tento ročník není konkurenceschopný. Tohle se ukázalo již v 1.předkole kvalifikace Ondrášovky cupu, kdy jako jediný v naší akademii tento ročník nepostoupil do dalšího kola. Spíše se nynější složení ročníku podobá zájmovému kroužku, což je také jeden z potřebných prvků fotbalové akademie, ale výrazně tento prvek převyšuje potřebnou kvalitu. Jako jiné ročníky i tento ročník zasáhla koronavirová pauza. Do plných tréninků se ročník vrátil jako úplně poslední. Nyní od ročníku odchází trenér Kamil. Kamil se přestěhoval do vzdálených Litoměřic. K ročníku přijde nový hlavní trenér a od něho čekáme rozšíření kádru ročníku, ale i nový impulz pro kluky v tomto ročníku. Máme příslib, že přijde trenér , hráč s ligovými zkušenostmi, ale i s trenérskou praxí. Od podzimu ročník bude hrát okresní soutěž starších přípravek. Je přihlášený do kvalifikace Ondrášovky cupu, bohužel nebude hrát miniligu jako ostatní ročníky, protože výkonnostně na týmy v této soutěži zatím nestačí. Cílem tohoto ročníku je výkonnost týmů miniligy (Roudnice, Litoměřicko, SK Kladno, Neratovice).

Ročník 2011,2012 (U10, U9) – oba ročníky spojené, protože v ročníku 2011 není dostatek hráčů. U ročníku byla velká trenérská fluktuace, přitom ročník 2012 velmi talentovaný – o hráče je velký zájem a cílem je udržet hráče pro pražský tým Bohemians Praha 1905 do doby, kdy budou zvládat dojíždět na tréninky.Na podzim týmu velmi těsně unikl postup do finálového turnaje Ondrášovky cupu, výborně reprezentoval akademii v minilize, kde patřil k nejlepším. Ročník 2012 je výkonnostně srovnatelný s týmem Bohemians v Praze. Dobře rozjetou zimní přípravu narušila koronavirová přestávka, nicméně většina hráčů spolu s trenéry individuálně trénovala po celou dobu přestávky. Od zahájení tréninků děti hrají přátelská utkání, odehrály zatím 18 přátelských zápasů (!), většinou se silnými prvoligovými přípravkami, někdy i o rok staršími. Tým má velkou perspektivu. Došlo k rozšíření kádru, nyní trénuje 24 hráčů a cílem je vyrovnat výkonnost jednotlivých hráčů a hráček. Od podzimu budeme hrát okresní soutěž starších přípravek (až s o 3 roky staršími soupeři), zvykáme si na systém 5+1. Jsme přihlášeni do dvou soutěží minilig : liberecké (Liberec, Mladá Boleslav,Teplice, Jablonec, Hradec Králové, polský tým) a  středočeské (Bohemians Praha 1905, 1.FK Příbram, Neratovice, SK Kladno). Cílem je postoupit do finálové skupiny Ondrášovky cupu, kam tým výkonnostně patří. Ročník 2012 je konkurenceschopný se všemi prvoligovými přípravkami ve svém ročníku, má velkou perspektivu.

Ročník 2013 (U8) : na podzim začal hrát své soutěže ve formátu 3+0, nyní úspěšně přechází na systém 4+1. Velmi šikovní hráči a kreativní trenéři (vytvářejí pro svůj ročník speciální hodnocení a motivaci). Kvalitní zimní přípravu i v tomto ročníku zabrzdila koronavirová pauza, ale děti spolu s rodiči pod vedením trenérů individuálně trénovaly. Po koronavirové  přestávce tento ročník odehrál velké množství přípravných zápasů a v nich se ukazuje , že tu vyrůstají konkurenceschopní hráči. Od září budou akademii reprezentovat v okresní soutěži mladších přípravek, kde budou hrát s o rok staršími soupeři, stejně tak si zahrají i miniligu, kam jsou přihlášeni. Od tohoto ročníku očekáváme zajímavý výsledek v turnaji Ondrášovka cup, ročník má poprvé na podzimpříležitost  si zahrát tuto prestižní soutěž. Personálně slušně obsazený a postupně doplňovaný ročník, který má perspektivu být konkurenceschopný s ligovými přípravkami stejné věkové kategorie. Je třeba s nimi pravidelně hrát a zvykat si na vyšší zápasové tempo a nasazení.

Fotbalová školička 2014,2015,2016 : od září otevřená, nikde v okolí se nepracuje s tak malými dětmi, je to nejnáročnější práce pro trenéra. Cílem je rozvoj hrubé motoriky , všestranné obratnosti, radost z pohybu s postupnou specializací na fotbalové dovednosti. Obtížně se v okolí hledají srovnatelně staří soupeři, je třeba hrát s prvoligovými týmy – zde trénují takto staré děti a je třeba už od tohoto věku mít srovnání. V současnosti jsou ve školičce i děti ročníku 2016. Od podzimu osamostatníme ročník 2014, který začneme budovat a budeme hrát mělnickou okresní soutěž 3+0 a pravidelné zápasy s prvoligovými týmy. Je třeba doplnit trenérský tým (4 trenéry ) a hlavně přivézt trenéra se zkušenostmi z prvoligového klubu  - přijde od září ke školičce Eliška Machová, které bude metodicky dohlížet na ročník 2014 a trénovat děti ve školičce.

 

Velmi si vážím toho, že jsme prošli s minimálními ztrátami těžké období, kdy do tréninků zasáhla koronavirová karanténa. Velké poděkování patří rodičům – jednak, že podporovali (i finančně) akademii a jednak, že spolupracovali s trenéry a pomohli nezabrzdit  fotbalový rozvoj svých dětí. V tomto roce se potvrdilo, že všichni naši trenéři mají hezký vztah ke svým svěřeným dětem, jsou obětaví. To je základ. V příštím roce je třeba náš tým posílit o zkušené parťáky, stejně jak jsme to udělali u ročníku 2009. Do naší party přijdou 2 zkušení trenéři – k ročníku 2010 a do fotbalové školičky. U všech našich ročníků musíme pravidelně zavést přátelská utkání s prvoligovými týmy, zejména velmi úzkou spolupráci s našimi mateřskými týmy Bohemians Praha 1905. Výsledky zápasu, soutěží pro nás nejsou podstatné, podstatný je rozvoj a posun našich dětí. Je tu jediná vyjímka a pro vás rodiče hodnotící kritérium o kvalitě práce ve fotbalové akademii a to je výsledek na Ondrášovce cupu – neoficiálnímu mistrovství republiky pro fotbalové přípravky.  Zde první kolo je na úrovni okresu, druhé kolo je regionální , závěrečná kvalifikace je s prvoligovými mužstvy. Pokud se některý tým probojuje mezi posledních 24 týmů v republice do finálové skupiny, je to úspěch. Očekávaný úspěch. O to chceme sekundárně usilovat – máme proto vytvořené dobré podmínky, kvalitní tréninkové plochy, trenérský tým, který nemá a nebude mít konkurenci v okolí. A ještě na závěr dobrá zpráva – jsme vyzváni ministerstvem školství, abychom dodali veškeré podklady pro velkou rekonstrukci kabin a zázemí … to je poslední věc, která nám chybí, abychom měli stejné fotbalové zázemí pro mládež jako mají jiné prvoligové kluby. Velké poděkování patří panu Dariuszu Jakubowiczovi (předsedovi představenstva Bohemians Praha 1905,a.s. za významnou finanční spoluúčast, bez ní bychom dotaci nedostali. Přeji Vám i Vašim dětem hezké prázdniny, odpočiňte si od fotbalu a pak se s velkou chutí k němu zase vraťte !Hráč měsíce :
březen 2018 Matěj Kozina, ročník 2010


Hráč měsíce :
listopad 2017 Samuel Turza, ročník 2009


Hráč měsíce :
říjen 2017      Štěpán Rataj, ročník 2011


Hráč měsíce :
září 2017        Filip Tóth, ročník 2010


Hráč měsíce :
květen, červen 2017        Max Pchalek, ročník 2012

 • BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.
 • BBG
 • ZFP Akademie, a.s.
 • Toi Toi
 • Restaurace Na Františku
 • Mero
 • backaldrin s.r.o.
 • Uzenářství Čejka
 • Moehr
 • Skvělý.net
 • Kompek
 • Moravec Group
 • ok POINT
 • Proficolor
 • Zemědělská farma Bratkovice
 • Jednota COOP Kladno
 • Motorest Vítov
 • Kia Kladno
 • Rohstal
 • IBG
 • Accolang
 • Accolang
 • Trigema
 • BBG

All rights reserved © 2022 FA Bohemians Praha 1905 - Velvary