Celá republika už ví, že to ve Velvarech s fotbalovou mládeží umějí parádně

Uplynulý víkend (konkrétně v sobotu 19.6.2021) proběhl v Roudnici nad Labem turnaj kategorie U8 (r.2013) pod hlavičkou „Turnaje DoMa“. Vzhledem ke zrušení letošního finálového turnaje Ondrášovka CUPu se jednalo o nejlépe obsazený turnaj této kategorie v tomto roce.

Mezi účastníky turnaje bylo mnoho kvalitních týmů, nechyběly například tyto: SK Slavia Praha, AC Sparta Praha, FC Baník Ostrava, 1.FK Příbram, SK Dynamo České Budějovice, FK Teplice, FC Spartak Trnava, FC MAS Táborsko a další. A také tam byl výběr z naší akademie… Jak se ukázalo, rozhodně nebyl jen do počtu.

Výběr akademie postupně postoupil ze základní skupiny, ve které za sebou nechal mj. SK Dynamo České Budějovice a z celkových 32 týmů postoupil do lepší poloviny. Následovala osmifinálová skupina, ve které náš tým ani jednou nezaváhal a z prvního místa postoupil mezi nejlepších 8 týmů turnaje.

Dále se již hrálo vyřazovacím způsobem a hned ve čtvrtfinále na nás vyšel soupeř z nejtěžších – AC Sparta Praha! Jenže kluci se zvučného soupeře nezalekli, dokonce mu nepovolili vstřelit ani jednu branku. Výhra 2:0 znamenala postup mezi nejlepší 4 týmy a semifinále proti SK Slavia Praha.

Do zápasu proti Slavii jsme vstoupili aktivně a brzy jsme se ujali vedení 1:0. Smolná branka na 1:1 však naše hráče trochu zbrzdila a na konec z toho byla porážka 1:3, ze které jsme však odcházeli se vztyčenou hlavou.

Do boje o trofej za 3.místo jsme šli proti týmu FC Baník Ostrava. Zápas byl většinu času základní hrací doby v naší moci, ale některé nevyužité šance znamenaly, že na konci zápasu baly stav 2:2 a o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. Naši kluci měli pevné nervy a proměnili všechny penalty a mohli jsme slavit. Pohár za 3.místo putoval do Velvar.

Ve finále Slavia přehrála kluky ze slovenského FC Spartak Trnava. Náš tým tedy na 3.místě fakticky obsadil stříbrnou pozici mezi týmy z České republiky.

 

Turnaj nám ukázal několik věcí… Naši hráči jsou mentálně, fyzicky i technicky dobře připravení a ve své kategorii patří k nejlepším v republice. Toto potvrdili již dříve postupem na později zrušený finálový turnaj Ondrášovka CUPu. Zároveň se „naživo“ ukázala filozofie naší akademie ve spojení hráč-trenér-rodič. Je na místě neskromně říci, že zázemí (přístřešek, slunečníky, ovoce, atd.), jaké rodiče našich hráčů v ruku v ruce s trenéry pro kluky připravili, bylo nejlepší mezi všemi 32 týmy v turnaji. A když naši fanoušci v rozhodujícím zápase „strčili do kapsy“ i vyhlášené fanoušky Baníku, tak to byla opravdová třešnička na dortu.

 • BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.
 • BBG
 • ZFP Akademie, a.s.
 • Toi Toi
 • Restaurace Na Františku
 • Mero
 • backaldrin s.r.o.
 • Uzenářství Čejka
 • Moehr
 • Skvělý.net
 • Kompek
 • Moravec Group
 • ok POINT
 • Proficolor
 • Zemědělská farma Bratkovice
 • Jednota COOP Kladno
 • Motorest Vítov
 • Kia Kladno
 • Rohstal
 • IBG
 • Accolang
 • Accolang
 • Trigema
 • BBG

All rights reserved © 2022 FA Bohemians Praha 1905 - Velvary